Writing /mnt/gsmdata/virtual/fastweb.cz/sdb20xx_com/htdocs/wikicz/data/cache/f/f84fb8833610dfee40e259788acecec6.i failed
Writing /mnt/gsmdata/virtual/fastweb.cz/sdb20xx_com/htdocs/wikicz/data/cache/f/f84fb8833610dfee40e259788acecec6.xhtml failed

Jak nasdílet databázi pro více počítačů?

1. Stáhněte si program InterBase
2. Nainstalujte program InterBase na počítači, ke kterému budou ostatní počítače přistupovat k databázi sdb20xx.gdb. Postup je vysvětlen v dalších krocích.
3. Rozbalte interbase_server.zip soubor a spusťte instalaci spuštěním souboru setup.exe.
4. Objeví se Vám následující okno, tak klikněte na tlačítko „Next >5. V tomto okně také klikněte na tlačítko „Next >6. Nyní klikněte na tlačítko „Yes“ (znamená to, že souhlasíte s podmínkami)7. Zde vyberte pouze první zaškrtnuté pole InterBase Server. Ostatní políčka odškrtněte, ty nejsou třeba instalovat. Po-té klikněte dole na tlačítko „Install8. Pro dokončení instalace na posledním zobrazeném okně klikněte na „Finish9. Nyní je program InterBase nainstalován. Pokud se chcete ubezpečit, že jste postupovali správně a že máte program také správně nainstalován, tak se můžete přesvědčit v Ovládacích panelech a 2x klikněte myší na InterBase Manager ikonku10. Pokud vidíte stejně tento obrázek (a hlavně slovíčko Running, což znamená, že server je spuštěný), tak je opravdu program správně nainstalován. Tento program se automaticky spouští při každém spuštění Windows, takže jej není třeba manuálně spouštět.11. Nyní potřebujeme zjistit jaké máte úplný název počítače. To zjistíme 2x kliknutím na ikonku Systém12. Přejděte na záložku Název počítače a nyní již vidíte úplný název Vašeho počítače (v našem případě je název technik). Pokud jste si všimli, tak za slovíčkem technik je ještě tečka. Tuto tečku nebudeme NIKDY psát! Pouze název!13. Spusťte servisní databázi SDB 2008 a klikněte v horní liště na Nástroje > Nastavení > Data. Na počítači, kde bude umístněna databáze, ke které budou přistupovat ostatní počítače nastavte připojení následovně. V našem příkladě se náš název počítače jmenuje technik, takže vybereme „Sdílení“ a do pole napíšeme technik:c:\Program Files\sdb20xx\db\sdb20xx.gdb a klikneme na tlačítko „Uložit“. Co jsme udělali? Nastavili jsme cestu k databázi. Upozornění: Vy samozrějmě použijete Vaše data včetně cesty, kde máte nainstalovanou databázi sdb20xx.gdb. Pokud byste nechali na tomto počítači lokální nastavení, tak Vám to nepůjde propojit – lokální nastavení se používá v případě, kdy nepotřebujete sdílet data s jínými počítači.14. Nyní si ukážeme jak nastavíme servisní databázi na jiném počítači, který potřebujete, aby se propojil s databází serveru. Spustíte program SDB 2008 a dostanete se do nastavení jako v předcházejícím kroku a vše bude stejné až na jednu vyjímku – po zadání údajů si můžete napřed zkontrolovat připojení kliknutím na tlačítko „Zkontrolovat“ (tento proces může trvat i několik minut záleží na rychlosti připojení) a pokud se program úspěšně spojí s databází, tak klikněte na tlačítko „Uložit“. Už by jste měli vidět údaje ze serverového počítače.


Databázi je samozřejmě možné spojit i ze vzdálených počítačů přes internet, ale to už je pouze otázka nastavení přístupových práv na každém počítači (firewall atd.).

Stáhnout tuto stránku v PDF

→ Pokud potřebujete pomoci, tak nás prosím kontaktujte.

 
sdileni_databaze.txt · Poslední úprava: 2008/04/06 13:48 autor: sdb20xx
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki